Teisinerizika.lt iniciatyva Allaw žinių valdymo sistemoje pradėjo veikti elektroninis vedlys – nauja elektroninė mokymo ir metodinė priemonė verslui. Tai teisiniu dizainu paremti išmanieji įrankiai ir metodiniai patarimai, padedantys įmonėms užsitikrinti organizacinius gebėjimus pasiekti išsikeltus tikslus, pašalinti netikrumą, užsitikrinti atitiktį reikalavimams ir elgtis sąžiningai. Jie taip pat padės įmonėms veikti efektyviau, sudarant sąlygas veiksmingai keistis informacija ir optimizuoti savo teisės funkciją. Nors priemonė labiausiai skirta įmonių teisininkams ir teisės departamentams, kaip atliekantiems kritinę funkciją įmonių valdysenos, rizikų valdymo ir atitikties bei veiklos tęstinumo planavimo pajėgumuose, tačiau vedliu gali naudotis ir kiti įmonių darbuotojai, prisidedantys prie šios funkcijos įgyvendinimo.

Valdysenos, rizikų valdymo ir atitikties strategijos nauda

Įmonių valdysena, rizikų valdymas ir atitiktis padeda įmonėms patikimai pasiekti savo tikslus, pašalinti netikrumą, užsitikrinti atitiktį teisės aktams ir kitiems reikalavimams bei elgtis sąžiningai. Tinkamai suplanuota ir įgyvendinama valdysenos, rizikų valdymo ir atitikties strategija įmonėms leidžia greičiau priimti sprendimus, vykdyti optimalesnes investicijas, eliminuoti silos, sumažinti fragmentaciją tarp padalinių ir skyrių bei pan. Tokiai strategijai suplanuoti neretai pasitelkiami ir išoriniai konsultantai, tačiau daug ką galima pasidaryti ir patiems.

Elektroninis vedlys kaip priemonė planuoti savo įmonės valdysenos, rizikų valdymo ir atitikties strategiją

Elektroninis vedlys padeda įmonėms savarankiškai planuoti savo valdysenos, rizikų valdymo ir atitikties strategiją, padėti užsitikrinti atitiktį teisės aktų reikalavimams konkrečiose srityse. Pavyzdžiui, atitikties BDAR reikalavimams srityje, DAP BDAR elektroninis vedlys veikia kaip BDAR gidas, pateikiantis metodinius patarimus, kaip įmonėms pačioms atlikti asmens duomenų inventorizaciją (auditą) ar PDAV. Žinių sistemoje patalpinti aprašymai, pavyzdžiai, schemos, mokymų medžiaga leidžia atsakingiems asmenims patiems pasirinkti, ką pasidaryti pačiam, o ką pirkti.

Elektroninis vedlys veiklos tęstinumui užtikrinti

Elektroninis vedlys apima ne tik įmonių valdysenos, rizikų valdymo ir atitikties užtikrinimo temas, bet ir organizacijos veiklos tęstinumą. Pateikiama informacija, skirta padėti organizacijoms teikti  paslaugas ir palaikymą savo klientams, išlaikyti gyvybingumą prieš, per arba po katastrofos. Tai ypač naudinga fintech ir kitoms institucijoms, kurioms veiklos tęstinumas yra būtinybė, siekiant užtikrinti privalomų reikalavimų
laikymąsi, pavyzdžiui, pinigų saugojimą, išmokėjimą, be to pvz. sveikatos apsaugos ir farmacijos verslams.

Elektroninis vedlys įmonių teisės funkcijos optimizavimui

Elektroninis vedlys įmonėms padeda ne tik planuoti savo valdysenos, rizikų valdymo ir atitikties strategiją, tačiau ir optimizuoti savo įmonės teisininkų, departamento veiklą. Ne visos įmonės renkasi įmonės teisininko ar teisės departamento paslaugą, kuriose teisinių užklausų vykdymas yra standartizuotas ir automatizuotas, jos linkusios pasikliauti savo įmonės teisininku ar departamentu, veikiančiu “čia ir dabar”, “po ranka”. Tačiau įmonėse teisės funkcija neretai yra žemame brandos lygmenyje ir tam, kad darbas būtų padarytas, remiasi individualiais savo herojais. Trumpuoju laikotarpiu toks požiūris gali veikti, tačiau gali ir sukelti neigiamas pasekmes: padidėję kaštai, skaidrumo, matomumo stoka, painiava ir kitos. Allaw, savo paslaugų kūrime ir vertinime pasitelkianti teisinio dizaino metodą, skirtą paslaugoms labiau orientuoti į žmogų ir padaryti jas tinkamesnėmis naudotis, padeda įgyvendinti organizacijoms pokytį joms svarbiose srityje: atitikties, sutarčių valdyme, teisinių projektų ir procesų valdyme ir kt. Teisiniu dizainu paremtas elektroninis vedlys įmonių teisininkams ir departamentams padeda optimizavimą atlikti patiems. Tai padeda įmonėms pagerinti savo teisės funkcijos veiksmingumą, tuo pačiu sumažinant kaštus, automatizavimas leidžia išvengti žmogiškųjų klaidų ir būti produktyvesnei.

Pasak Teisinerizika.lt ir elektroninio vedlio įkūrėjo Laimono Marcinkevičiaus, iliustracijomis, interaktyviomis nuorodomis ir dokumentų pavyzdžiais papildytas elektroninis vedlys pravartus ne tik įmonių teisininkams, teisės departamentų vadovams, bet ir personalo, rizikų valdymo bei atitikties darbuotojams. Jis leis pasisemti idėjų gerajai valdysenai, rizikų valdymui ir atitikčiai užtikrinti savo įmonėse.

 • Įmonės teisininkas Allaw

  Allaw teisines paslaugos - įmonės teisininkas

 • Elektroninis vedlys allaw

  Elektroninis vedlys allaw

 • Allaw teises departamentas

  Allaw teises departamentas

 • BDAR vedlys gidas - duomenu apsaugos programa

  BDAR vedlys gidas - duomenu apsaugos programa

Susiję sprendimai ir teisinės paslaugos:

ALLAW teisinės paslaugos teisės departamentams
Naujienos Patogios priemonės Rizikų eksperto patarimai Teisinės paslaugos internetu Teisininko patarimai

One reply to “<span class="entry-title-primary">Elektroninis vedlys įmonių teisininkams ir teisės departamentams</span> <span class="entry-subtitle">Įmonės teisės funkcijai optimizuoti</span>”

Comments are closed.