Įmonės teisininkas: kaip keičiasi jo rolė

Įmonės teisininkas Allaw
Allaw teisines paslaugos – įmonės teisininkas

Įmonės teisininkas šiandien turi ne tik atlikti daugybę funkcijų: tvarkyti įmonės „teisinį ūkį“, atstovauti įmonei išorės santykiuose, dalyvauti derybose ir kt., bet ir atitikti eilę kitų darbdavio lūkesčių. Įmonės teisininko funkcija dabar labai skiriasi nuo to, kas buvo dar vos prieš dešimtmetį. Šiandien įmonės akcininkai mano, kad įmonės teisininkas turi prisidėti prie verslo ekonominės vertės kūrimo, taip pat prie teisinių rizikų suvaldymo įvairiose nekasdienėse situacijose. Todėl teisininkų atsakomybės ribos plečiasi ir jiems tenka prisiderinti prie besikeičiančios situacijos ne tik teisinių paslaugų rinkoje, bet ir globalios ekonomikos atžvilgiu.

Nemažą reikšmę turi naujausios technologijos, kurios ne tik padeda įmonės teisininkui greičiau atlikti tam tikrus savo darbus, bet ir skatina konkurencingumą teisinių paslaugų rinkoje, nes naujausių technologijų naudojimas tikrai gali palengvinti bendravimą ne tik su klientais, bet ir komandoje.

Teisinerizika.lt

Pavyzdžiui, jeigu bendravimas su klientu bei su kitais komandos nariais vyksta el. paštu, tokio bendravimo efektyvumas labai priklauso nuo perduodamos informacijos kiekio. Bendravimas el. paštu yra puiki priemonė greitai pranešti trumpą žinutę ar tiesiog perduoti, kuri neturėtų būti nuolat atnaujinama, nes, priešingu atveju, bus ne tik labai sudėtinga susigauti dideliame naujų ir senų el. laiškų sraute bei atskirti aktualias naujienas nuo jau nebeaktualių.

Tendencijos, keičiančios vidaus teisininko pareigybę iš kaštų centro į “pajamų kūrėją”, daro ją vis labiau strategine, o ne vien technine. Atitinkamai, vidaus teisininkui yra priskiriama dar daugiau funkcijų, įskaitant teisinių rizikų valdymą. Taip pat, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad dažniausiai įmonės teisininko funkcijų atlikimas reikalauja glaustaus  bendradarbiavimo su kitais įmonės padaliniais bei kitų funkcijų atlikimo. Siekiant įgyvendinti verslo keliamus tikslus, įmonės teisininkas turi dar daugiau ir išmaniau naudoti technologijas (pvz. automatizavimą, dirbtinį intelektą ir analitiką).

Tačiau, įmonėms ne visada apsimoka investuoti ne tik į teisininko darbo vietą, bet ir į jam reikiamas technologijas. Kaip alternatyvos įmonėje dirbančiam įmonės teisininkui galima pasinaudoti „įmonės teisininkas“ kaip užsakomoji paslauga arba „išorinis teisės departamentas“ kaip užsakomoji paslauga, dar kitaip vadinamos teisinės paslaugos už fiksuotą prenumeratoriaus mokestį. Pavyzdžiui, Allaw® – technologijų, procesų valdymo ir teisinių žinių derinys, teikia teisines paslaugas įmonėms už fiksuotą prenumeratoriaus mokestį ir suteikia galimybę klientams naudotis inovatyvia teisinių paslaugų bei žinių valdymo sistema. Allaw yra puikus pavyzdys to, kaip pasikeitė įmonės teisininko vaidmuo bei kokią pridėtinę vertę įmonėms gali padėti sukurti pažangiausios technologijos.

Teisinės paslaugos už fiksuotą prenumeratoriaus mokestį

Ar kada nors esate girdėję apie galimybę įsigyti teisines paslaugas už fiksuotą prenumeratoriaus mokestį? Būtent  taip šiandien gali būti užsakomas įmonės teisininkas iš išorės. Teisinės paslaugos jau nėra suvokiamos kaip neapčiuopiami ir nematerialūs dalykai, o pats teisinių paslaugų už prenumeratoriaus mokestį  buvimo faktas tarsi patvirtina, kad teisinės paslaugos jau seniai tapo preke, netgi jų įsigijimo patirtis panaši į apsilankymą parduotuvėje. Nors dažniausiai einant į parduotuvę tiksliai žinome, ko mums reikia ar bent jau ko norime, vis tiek galime nerasti ko ieškojome ar norėjome, žinoma, taip pat galime nupirkti tiksliai ko mums reikėjo, ar vėliau gailėtis dėl impulsyvaus pirkimo, tačiau, apsilankymo parduotuvėje galimi tik du rezultato variantai: (1) nieko nenupirkome, (2) arba vis dėlto kažką įsigijome. Tuo atveju, kai „sėkmingai“ apsilankėme parduotuvėje, tiksliai žinome ką esame nupirkę: kokias prekes, jų kiekį ir kainą. Šiandien vis daug parduotuvių siūlo galimybę net neišeinant iš namų apsilankyti elektroninėje parduotuvėje ir užsisakyti dominančias prekes, kurios vėliau bus pristatytos tiesiogiai į namus.

Teisinės paslaugos už prenumeratoriaus mokestį yra būtent tokia „prekė“, kuri yra pristatoma „tiesiogiai į namus“. Bendrai kalbant, teisinės paslaugos už fiksuotą, kas mėnesį mokamą, prenumeratoriaus mokestį tai – užsakomosios teisinės paslaugos iš išorės paslaugų teikėjų, iš anksto aptartomis sąlygomis (kokias „prekes“, jų kiekį bei kainą).

Dažniausiai teisinės paslaugos už prenumeratoriaus mokestį yra skirtos būtent verslui ir kitiems juridiniams asmenims, nes pavienius fizinius asmenis paprastai domina konkrečios vienkartinės paslaugos. Tačiau, verslas dažniausiai turi didesnį teisinių paslaugų poreikį, kuris laikui bėgant tik „auga“ kartu su pačiu verslu. Teisinės paslaugos už fiksuotą prenumeratoriaus mokestį verslui, tai, visų pirma, yra užtikrinta teisinė pagalba. Įmonės teisininkas tokiu atveju joms yra pateikiamas iš anksto aptartomis sąlygomis, todėl teisinės paslaugos už prenumeratoriaus mokestį yra veiksminga priemonė verslo tikrumui užtikrinti.

Nepaisant įmonės vykdamos veiklos, įmonė privalo atitikti daugybę teisinių reikalavimų ir valdyti teisines rizikas, kurios gali tapti tikru „galvos skausmu“, todėl užtikrinti teisinių rizikų valdymą yra svarbu, nepriklausomai nuo įmonės dydžio ir veiklos. Atsižvelgiant į tai, kad mūsų pasaulis nuolatos keičiasi, o teisinių reikalavimų vis daugėja, siekiant išvengti teisinių pasekmių – būtina užtikrinti bet kokios veiklos teisinį tikrumą, o taip pat pasistengti plėtotis be nemalonių teisinių incidentų (arba bent jau juos operatyviai išsprendžiant), išvengti baudų bei pretenzijų.

Nauji išradimai bei techninis progresas be abejo turi įtakos naujų teisės aktų atsiradimui, kuris galėtų nustatyti tam tikrus apribojimus verslui, tačiau ir dėl kitų veiksnių gali atsirasti naujų apribojimų arba netgi kliūčių verslo tęstinumui. Remiantis įmonės gyvavimo ciklo koncepcija, skirtinguose įmonės gyvavimo etapuose skirsis įmonės prioritetai bei potencialūs iššūkiai. Kadangi teisinių klausimų iškyla nepriklausomai nuo to, kuriame etape yra organizacijos plėtra (dar tik siekia apsibrėžti rinkos segmentus ir nišą, plėtoja produktus (paslaugas) ar jau kuria organizacijos kultūrą) – teisinės paslaugos padeda organizacijai užsitikrinti teisinį tikrumą.

Kiekviena įmonė, prieš užsakydama teisines paslaugas, turi įvertinti savo teisinių paslaugų poreikį ir atsižvelgiant į tai skirti lėšas teisinėms paslaugoms, o taip pat būti tikra dėl jų kokybės, terminų ir kainos. Būtent tai gali užtikrinti teisinių paslaugų už fiksuotą prenumeratoriaus mokestį planai.

Teisinių paslaugų planai užtikrina tai, kad verslui bus suteiktas  greitas ir efektyvus teisinis aptarnavimas, kad jam nereikės laukti „eilėje“ kol priims jo užklausimą, taip pat, nereikės gaišti laiko ieškant teisininko, kuris galėtų padėti, arba aiškinant teisininkui savo verslo ypatybes. Teisinės paslaugos už prenumeratoriaus mokestį – tai daugiau nei tiesiog teisinis aptarnavimas, nes naudojamos technologinės priemonės padeda ne tik valdyti teisines paslaugas, naudotis specializuotų žinių valdymo sistema, bet ir automatizuoti daugelį procesų, pagreitinti analitiką.

Teisinės paslaugos už fiksuotą prenumeratoriaus mokestį: kokia nauda verslui

Teisinės paslaugos už prenumeratoriaus mokestį ne tik atlieka šiandienos įmonės teisininkui keliamus uždavinius, bet ir užsitikrina, kad teisinės paslaugos visada bus suteiktos reikalingu laiku. Naudojant pažangias technologijas, pagreitinamas paprastų teisinių užduočių įmonėje vykdymas – nuimama beprasmiškų darbų našta nuo įmonės, negaištamas laikas ir savi darbuotojai neapkraunami nereikalingais darbais.

Teisinės paslaugos už fiksuotą prenumeratoriaus mokestį, naudojant technologijas padeda verslui:

 • Lengviau ir greičiau susitvarkyti su kasdieniais verslo iššūkiais,
 • Išspręsti einamuosius teisinius klausimus ir kilusias problemas,
 • Suteikti nuolatinę pagalbą nustatant ir valdant teisines rizikas,
 • Sumažinti beprasmiškų darbų skaičių,
 • Valdyti savo teisinių paslaugų kaštus,
 • Ir kt.
 • Išorinis teisės departamentas ALLaw

  Išorinis teisės departamentas ALLaw - paslauga verslui

 • Allaw paslauga - išorinis teisės departamentas

  Allaw paslauga - išorinis teisės departamentas

Susiję sprendimai

ALLAW teisinės paslaugos teisės departamentams
Patogios priemonės

2 Replies to “Įmonės teisininkas kaip paslauga: kuo gali būti naudinga verslui Technologijomis aprūpintas teisininkas

Komentarai nepriimami.